İlan Verme Sözleşmesi

1-) arkadasaraniyor.net üzerinde yayınlanan profillerde;

- Kişisel iletişim bilgileri (E-Posta adresi, telefon numarası, email adresi, vb.) profili oluşturan kişi sorumludur.
- Bilgiler gerçeğe uygun olmalıdır.
- Herhangi bir şekilde hakaret içeremez, sexist yada ırkçı ifadeler kullanılamaz. Genel ahlaka uygun olmalıdır.
- Türkçe veya İngilizce haricinde bir dil kullanmak isteyenler kısa ifadeler kullanmalıdır.
- Herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz, yapılırsada profili yayınlayan kişi sorumludur.
- Herhangi bir şekilde reklam unsuru içeremez.
- Bilgilerin doğruluğundan arkadasaraniyor.net sorumlu değildir.

2-) arkadasaraniyor.net üzerinde yayınlanan kişi profilleri tüm ziyaretçilere açıktır. Profil bilgilerinin herkes tarafından görülebileceğini kabul eder ve tüm bilgiler Profili oluşturan kişilerin sorumluluğundadır. Tarafımızdan sürekli kontroller yapılsada, işlem hacmi sebebiyle, bütün profillerin tam zamanlı kontrolü mümkün değildir.

3-) arkadasaraniyor.net yanlızca aracıdır. Kayıt edilen profiller,  profil sahibinin görüşlerini ve düşüncelerini belirtir ve arkadasaraniyor.net tüm bu yazıların sorumluluğunu kabul etmez. Diğer kullanıcılar, kötü niyetli, rahatsız edici, kurallara ve kanunlara aykırı bilgileri tarafımıza bildirebilirler. arkadasaraniyor.net 'a bildirilen uygunsuz profilleri herhangi bir gönderiyi sebep göstermeksizin kaldırma hakkını saklı tutar.

4-) Profil oluşturanlar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı gönderi postalayamaz, iletemez. HER NE SEKILDE OLURSA OLSUN SUÇ İŞLEYENE AİTTİR. arkadasaraniyor.net SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

5-) arkadasaraniyor.net arkadaşlık arayan insanların serbest iradesiyle birbirlerini tanıma ve seçme olanağı sunmaktadır. İnteraktif ortamda karşılaşan insanların karşılıklı birbirlerine uygun iradelerinin oluşumunda hiçbir katkısı ve sorumluluğu yoktur. Bu nedenle arkadasaraniyor.net hiçbir şekilde tarafların cezai ve/veya hukuki taleplerine muhatap edilemez.

6-) Profil oluşturanlar her zaman sanal ortamda hareket ettiklerinin bilincinde olmalı, tam olarak güven kazanmadan özel hayatlarına ilişkin açıklayıcı bilgileri karşı tarafa vermekten kaçınmalıdırlar.

7-) arkadasaraniyor.net, üzerinde yayınlanan profil bilgileri tüm ziyaretçiler görebilmektir.  Profil oluşturulurken profilde kullanılan e-posta adresine profili silme linki uyarı şeklinde gönderilmektedir. Profil oluşturan kişi  dilediği zaman profili silme hakkına sahiptir. Yayınlanan profillerin yayından kaldırılmasında arkadasaraniyor.net kesinlikle sorumlu değildir.

8-) arkadasaraniyor.net sitesinde profil oluşturan ziyaretçilerin bilgisayarlarının IP numaraları güvenlik nedeniyle sistem tarafından kaydedilmektedir. Taciz yada tehdit halinde, hukuki işlem gerektiği takdirde bu numaralar kullanıcının kimliğini tespit için kullanılabilecek ve gerekirse yargıya verilebilecektir. Bu zorunluluk nedeniyle sır tutma yükümlülüğümüzün de ortadan kalkacagi bilinmelidir.

9-) Profil yayınlayanlar, virüs ya da zararlı unsur içeren, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz, iletemez.

10-)  arkadasaraniyor.net sitesinde profil oluşturanlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılırlar.

11-)  Yukarıda yazılanlara rağmen, yasalar tarafından Arkadasilani.com olarak kullanıcılarımıza ve 3. kişilere tazminat ödemeye tabii tutulduğumuzda bu tazminatın 50 TL geçmeyeceğini.

12-) İşbu Sözleşme Türk Hukuku’na tabii olacaktır. İşbu sözleşmeden kaynaklanan her türlü ihtilafta Ordu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.